Co wybrać mieszkanie w zamkniętym osiedlu czy dom daleko od centrum?

Coraz chętniej wybieramy mieszkania na osiedlach zamkniętych oferują one większe bezpieczeństwo dla mieszkańców ale także i spokój. Całość osiedla może być ogrodzona, a przy wjeździe może znajdować się stróżówka.

Dzięki temu na osiedle nie wjadą osoby postronne. W przypadku otwartych osiedli mamy do czynienia z większą ilością włamań, nasze bezpieczeństwo jest niższe. Osiedla zamknięte mogą być patrolowane stale przez wynajętą firmę ochroniarską. Ma to działanie prewencyjne złodzieje widząc obecność ochrony niem zdecydują się na włamanie. Doceniają to z pewnością osoby posiadające dzieci i chcące zapewnić im jak najlepsze bezpieczeństwo.

Zaletą mieszkania na osiedlu zamkniętym jest także znajomość z innymi mieszkańcami, czujemy więź sąsiedzką. Osiedla mogą być wyposażone przykładowo w kort tenisowy, boisko do koszówki, czy plac zabaw dla dzieci. Na osiedlach zamkniętych znajdziemy wiele wygodnych mieszkań oraz apartamentów, mogą być także mieszkania dwukondygnacyjne. Przez osiedla zamknięte nie przebiegają drogi więc nie słyszymy miejskiego zgiełku. Dodatkowo na osiedlu zamkniętym mamy lepszą kontrolę na wydatki związane z remontami, i ogólnymi kosztami naszej spółdzielni mieszkaniowej.

Wiemy iż nasze pieniądze wydawane są odpowiedzialnie. Osoby, które dużo pracują mogą nie mieć czasu na odpowiednie zadbanie o dom, oraz ogród. Jak wiadomo dom wymaga jednak od właściciela uwagi.

Zimą będziemy mieli obowiązek odśnieżania chodnika przed naszą posesją. Odpowiadamy za to, a jeżeli ktoś poślizgnie się na niezabezpieczonym odpowiednio chodniku, spaść może na nas odpowiedzialność. Dodatkowo musimy dbać o stan naszego domu, musimy zwrócić uwagę na stan rynien, czy chodnika, sami musimy zadbać o piec, w przeciwieństwie do bloków, do których podłączone jest najczęściej centralne ogrzewanie z pobliskiej ciepłowni. Budowa domu pod miastem wiąże się także z zakupem działki, ceny działek budowlanych są ostatnio bardzo wysokie. Dojazd do pracy czy centrum miasta z domu na przedmieściach może stać się z czasem dość uciążliwy, korki w czasie szczytu, sprawiają że dojazd własnym samochodem może stać się koszmarem. Obecnie zakup mieszkania jest bardzo dobrą inwestycją, ceny mieszkań są ostatnio dość wysokie, pomimo wysokich cen nie należy czekać zbyt długo z podjęciem decyzji.

Nie należy się obawiać że ceny ceny spadną w ciągu kilku najbliższych lat, jak mówią prognozy analityków. Z więc ta decyzja powinna być podjęta szybko a my musimy być zdecydowani na jej zakup.

Zakup nieruchomości powinno być zawsze bardzo dobrze przemyślane, na początku więc powinniśmy zdecydować jakiego lokalu będziemy potrzebować. Następnie należy rozważnie wybrać najlepszą ofertę obecną na rynku, ponieważ będzie to będzie wybór na długie lata. Przy obecnie wahających się cenach mieszkań warto zwracać szczególną uwagę na ceny mieszkań ceny garaży. Dzięki temu nie musimy szukać miejsca na parkingu pod blokiem, nie musimy się martwić że nasz samochód zostanie uszkodzony, czy też skradziony. Dodatkowo do garażu podziemnego możemy zjechać windą co jest dużym udogodnieniem.